С два гола на Исак, Нюкасъл спечели срещу Нотингам Форест

два гола исак нюкасъл спечели нотингам форест
09:08, 18.03.2023

Нападателят Александър Исак вкара два гола, включително дузпа в последните минути, за победа на Нюкасъл с 2:1 срещу Нотингам Форест в мач от английското първенство по футбол. Така "свраките" се утвърдиха на петото място в класирането с пет точки преднина срещу Ливърпул и една пасив от четвъртия Тотнъм.

Форест не бе губил мач на "Сити Граунд" от септември месец насам и домакините започнаха мача по желания от тях начин. Еманюел Денис се разписа за 1:0 в 26-ата минута, когато пресече подаване на Свен Ботман и преодоля Ник Поуп за втория си гол за сезона.

Исак се разписа преди полувремето за 1:1 след подаване на Джо Уилък, а Елиът Андерсън вкара за втори път за Нюкасъл в 64-та минута. Този гол обаче бе отменен след преглед с ВАР и резултатът на "Сити Граунд" остана равен.

В добавеното време на мача обаче Муса Ниакате игра с ръка в наказателното поле и Нюкасъл получи дузпа, която бе изпълнена перфектно от Исак. "Свраките" спечелиха с 2:1 и продължиха да преследват квота за Шампионската лига за есента.

Форест пък вече са 14-и с две точки над първия под чертата на изпадащите Борнемут.