Районният съд в Кюстендил остави в ареста 47-годишния мъж, нападнал лекар в Спешното отделение в града.
Той е обвиняем за три престъпления - нанасяне на лека телесна повреда за това, че е ударил няколко шамара на лекар-специализант в Отделението по травматология и ортопедия; заплаха за убийство на публично място, тъй като мъжът е заплашил специализанта пред входа на Спешното отделение; за хулиганство, отличаващо се с изключителна дързост - нападателят заплашил и медицинската сестра в отделението, че ще я набие.
Причината за агресивното поведение от страна на мъжа била, че не е доволен от извършена медицинска манипулация на приятелката си. Той има криминално досие - осъждан е за шофиране след употребата на алкохол.
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"