През 2018 г. прокуратурата обвини шестима души, на съд са дадени трима
Софийският окръжен съд върна на прокуратурата делото за инцидента в тунел "Ечемишка" през 2017 г., при който загина жена. Днес се проведе разпоредително заседание по делото, като съдът прие, че има допуснати неясноти в обвинителния акт и съществени процесуални нарушения, които трябва да се отстранят.
Определението на съда подлежи на обжалване и протест в седемдневен срок.
Инцидентът стана през февруари 2017 година. Тогава в тунела падна една от лампите, а от удара върху колата загина 64-годишната Елена Михайлова. Частни обвинители в процеса са децата на жертвата.
През 2018 г. прокуратурата обвини шестима души, на съд са дадени трима - Георги Златев, Надя Сачанска и Георги Фучеджиев.
Окръжният съд в Бургас остави в ареста германеца, издирван от международните власти за педофилия
Правосъдният министър поиска наказание за нотариуса Веселин Петров по случая „Баба Алино“
Прокуратурата в Бургас иска постоянен арест за германец, издирван за сексуално насилие над деца
СГП е разпоредила проверки по сигналите за ползването на данни от резервационните записи на пътниците
Божидар Божанов: Единна кандидатура на демократичната общност за президент ще има, а санкциите срещу Пеевски трябва да заработят и в България
Иво Христов: Договорът с „Боташ“ може да стане изключително печеливш, а България - енергиен портал за Източна Европа