сащ ликува щафетите 4х400 жените мъжете
от БНТ , Източник: БГНЕС
17:44, 07.08.2021
Чете се за: 01:42 мин.

Алисън Филикс сложи край на забележителната си олимпийска кариера със седми златен медал в женската щафета на 4х400 м в Токио.

Филикс, която в петък стана най-титулуваната лекоатлетка на всички времена с бронза си в индивидуалното на 400 м, помогна на квартета да спечели за 3 мин 16.85 сек. Среброто отиде за Полша, а с бронза ликува Ямайка.

Щатите участваха със звезден състав в дисциплината, като в отбора бяха световната рекордьорка и новокоронясана шампионка на 400 м с препятствия Сидни МакЛафлин, сребърната медалистка на 400 м с препятствия Далила Мухамад и младата надежда на 800 м Атинг Му, заедно с ветеранката Феликс.

Американката женска щафета не успя да подобри 33-годишния световен рекорд на Съветския съюз от Игрите в Сеул през 1988 – 3:15.17.

35-годишната Филикс участва на петата си и последна Олимпиада и вече има 11 медала от Олимпийски игри. С днешното отличие тя е с едно пред 10-те на Карл Люис и е най-декорираният американски лекоатлет на всички времена.

При мъжете, състезателят на 400 м с препятствия Рей Бенджамин донесе златото за 2:55.70 пред квартетите на Нидерландия и Ботсвана. Това бе единствената победа за САЩ в леката атлетика при мъжете след провала на редица други звезди, които дойдоха със заявки за медали в японската столица.

Чете се за: 01:02 мин.
Десислава Ангелова завърши пета във финала на скиф при жените на Европейското първенство
15:24, 28.04.2024
Давид Иванов се класира шести в многобоя на Европейското първенство по спортна гимнастика
15:03, 28.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.