Състезателките от националния отбор стигнаха до титлите на Държавния шампионат по бокс при жените

състезателките националния отбор стигнаха титлите държавния шампионат бокс жените
16:30, 14.09.2023

Водещите състезателки от националния отбор на България по бокс при жените спечелиха убедително титлите от Държавния личен шампионат в Пловдив.

Първенството при дамите завърши, а ЦСКА излъчи най-много златни медалистки – две. С по една титла се поздравиха представителките на Левски София, Локомотив София, Червен бряг, Добруджа, Ботев и Русе.

Златни медали спечелиха Севда Асенова (48 кг), Венелина Поптолева (50 кг), Златислава Чуканова (52 кг), Станимира Петрова (54 кг), Тала Хабас (57 кг), Светлана Каменова (60 кг), Аслъхан Мехмедова (63 кг) и Мария Кънчева (66 кг).

ДЛШ в Пловдив продължава при мъжете. В четвъртък и петък ще се проведат заключителните двубои за разпределение на медалите. Турнирът е и контролно състезание за определяне участниците на първото Балканско първенство за мъже и жени, на което БФ Бокс ще бъде домакин в Албена в края на месеца, както и за престижната Европейска боксова купа в Будва с награден фонд от половин милион долара.

Германската футболна федерация се е свързала с Юлиан Нагелсман за поста национален селекционер