Саутхемптън обърна Лестър като гост с два гола на Че Адамс

саутхемптън обърна лестър гост два гола адамс
от БНТ , Източник: БГНЕС
19:32, 20.08.2022

Отборът на Саутхемптън победи Лестър Сити с 2:1 като гост в мач от третия кръг на Висшата лига.

На "Кинг Пауър Стейдиъм" през първото полувреме не паднаха голове, но десет минути след почивката Джеймс Мадисън даде преднина на "лисиците" със страхотно изпълнение от свободен удар.

Радостта на домакините продължи кратка, след като нападателят на "светците" Че Адамс изравни с изстрел по земя в 68-та минута, а шест минути преди края на редовното време Адамс направи обрата пълен с акробатичен удар от воле след центриране на Джеймс Уорд-Праус.

Играчите на Брендан Роджърс не успяха да отговорят до края на мача и записаха втора поредна загуба в Лигата.

По този начин Саутхемптън се изкачи до 12-то място в класирането с 4 точки, докато Лестър Сити е в зоната на изпадащите с една-единствена точка.