19-ият в схемата Роберто Баутиста Агут отпадна след загуба от Хуан Пабло Варияс

от Вяра Илиева
09:14, 01.06.2023
Чете се за: 02:20 мин.
седмият поставен андрей рубльов класира третия кръг ролан гарос

Руснакът Андрей Рубльов се класира за третия кръг на "Ролан Гарос", след като осуети намеренията на французина Корентен Муте и го победи с 6:4, 6:2, 3:6, 6:3.

Срещата започна с пробив в сервиса на Муте, което осигури аванс в ранен етап за Рубльов. Руснакът продължи да доминира и във втория сет, пробивайки подаванията на 61-ия в ранглистата на АТР в третия и петия гейм. В третата част на срещата Муте отрази две точки за пробив и след маратонско разиграване в първия гейм, а след това направи пробив за 3:1. Уверената му игра нямаше как да бъде сломена от Рубльов и той си затвори сета от първата възможност за 6:3. Четвъртия сет тенисистите откриха с размени на пробив и мачът се реши в 8-ия гейм, където Рубльов направи нов пробив.

В следващия кръг седмият поставен Рубльов се изправя срещу италианеца Лоренцо Сонего в търсене на нов четвъртфинал в Париж, където игра през 2020-а и през 2022-а година. Сонего елиминира Юго Юмбер с 6:4, 6:3, 7:6 (7:3).

В други срещи от втория кръг, 11-ият в схемата Лоренцо Музети (Италия) отстрани Александър Шевченко (Русия) с 6:1, 6:1, 6:2, а 13-ият Хуберт Хуркач (Полша) се бори здраво в пет сета срещу Талон Грийкспур (Нидерландия) и в крайна сметка го надви с 6:3, 5:7, 6:7 (13), 7:6 (5), 6:4.

Неизвестният перуанец Хуан Пабло Варияс пък елиминира 19-ия в схемата Роберто Баутиста Агут с 1:6, 4:6, 6:3, 6:1, 6:1.

Британецът Камерън Нори ще играе в третия кръг за трета поредна година след комфортна победа над представителя на домакините Люка Пюи с 6:1, 6:3, 6:3.

До бой се стигна в Народното събрание след декларации на "Възраждане" и ПП (ВИДЕО)
Нигерия изхвърли домакините от Аржентина от световното по футбол за младежи до 20 години (ВИДЕО)