Снимка: ПФК Берое
20:13, 31.03.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Септември София победи Берое с 3:1 в контрола, играна в Стара Загора.

Гостите откриха резултата в 4-ата минута, когато топката достигна до Атанас Кабов в наказателното поле и играчът на Септември я прати в мрежата след удар от близка дистанция.

Шест минути по-късно Вини Трибуле получи на границата на пеналта и стреля, но ударът му срещна напречната греда.

Отново Трибуле отправи удар от наказателното поле в 34-ата минута, но топката мина на сантиметри от вратата и излезе в аут. Пет минути по-късно Кръстев навлезе в пеналта и стреля, но Шейтанов изби в корнер.

Столичани имаха две отлични възможности в 41-ата минута, чрез Стояновски и Петков, но Гошев спаси и двата удара на противниковите играчи.

Густаво Каскардо бе близо до изравняването в 61-ата минута, но Шейтанов се справи.

Септември удвои своята преднина в 72. минута, когато Йосков получи в пеналта и прати топката в далечния ъгъл за 0:2

Три минути по-късно старозагорци изравниха след отлична комбинация в атака. Мечев намери Кръстев в наказателното поле, а нападателят предостави за Бауренски, който намери целта след удар в движение – 1:2

Берое атакуваше повече в минутите до края, но гостите стигнаха до попадение две минути преди края на мача. Тогава Каскардо прати топката в собствената си мрежа след остро центриране.

Следващата среща на Берое е на 9 април от 17:45 във Варна, когато „зелените“ гостуват на Спартак в среща от 25-ия кръг на Първа лига.