Сестри Стоеви отпаднаха в Куала Лумпур от световните №1

Габриела Стефани Стоева Стоеви
13:43, 13.01.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева не успяха да преодолеят двойка №1 в световната ранглиста и водачки в схемата на турнира от сериите Супер 1000 в Куала Лумпур (Малайзия) с награден фонд 1 250 000 щатски долара.

Габриела и Стефани стартираха с две победи в надпреварата, но не успяха да преодолеят Цин Чън Чън и И Фан Цзя (Китай) на четвъртфиналите и отстъпиха с резултат 17:21, 17:21 за 50 минути игра.

Стефани Стоева и Габриела Стоева играха много равностойно и в двата гейма, но китайките направиха силни серии в края на частите и стигнаха до успеха.

Сестри Стоеви ще участват на турнира от сериите Супер 750 в Ню Делхи (Индия) от 17 до 22 януари с награден фонд 900 000 щатски долара. Техни съпернички в първия кръг ще бъдат Клоуи Бърч и Лорън Смит от Англия.