Сестри Стоеви продължават победната си серия на турнира по бадминтон на Европейските игри в Полша

сестри стоеви продължават победната серия турнира бадминтон европейските игри полша
Снимка: БОК, Любомир Асенов - LAP.bg
20:50, 28.06.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Трикратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева постигнаха трета поредна победа в груповата фаза на турнира по бадминтон на Европейските игри в Краков (Полша).

Сестрите, които са златни медалистки от Европейските игри в Баку 2015, разгромиха в последния си мач от групата Мари Кристенсен и Ейми Хонг (Норвегия) с 21:2, 21:7 за 22 минути.

Българките ще научат по-късно днес след жребий своите съпернички за четвъртфиналите утре.

В ранната сесия Димитър Янакиев постигна втора поредна победа и се класира за осминафиналите на единично мъже.

Българинът победи Луис Енрике Пенялвер (Испания) с 21:13, 21:19 за 43 минути и така продължава напред с две победи и едно поражение.

Янакиев поведе с 20:11 във втория гейм, след което Пенялвер направи осем поредни точки за 19:20 преди Янакиев да затвори мача.

Христомира Поповска приключи участието си. Тя отстъпи пред Лине Кяерсфелд (Дания) с 4:21, 6:21 за 24 минути и отпада след победа и две загуби.

Двойката мъже Иван Русев и Илиян Стойнов излиза срещу шведите Йоел Хансон и Мелкер З-Бексел в последния двубой от днешната програма.

Закон предвижда по-лесно да пада тайната за осиновяване
Българският отбор по фехтовка завърши на 11-о място на сабя на Европейските игри в Краков