Севиля на крачка от място в Шампионска лига след успех над Ейбар

11:21, 07.07.2020
Чете се за: 00:36 мин.
Европейски футбол
севиля крачка шампионска лига успех ейбар

Севиля почти си гарантира завръщане в Шампионската лига по футбол през следващата година след домакинска победа с 1:0 срещу Ейбар в понеделник вечер.

От друга страна мечтите на Реал Сосиседад да попадне в челната четворка на испанското първенство на практика се изпариха. Баските завършиха 1:1 с Леванте в мач от 34-ия кръг и изостанаха на цели девет точки от андалусийците.

Лукас Окампос вкара единствения гол на "Рамон Санчез Писхуан" в 56-та минута, когато засече подаване на Хесус Навас с шпагат на далечна греда. Така Севиля запази четвъртата позиция с две точки зад Атлетико (Мадрид), но и с шест пред най-близкия си преследвач Виляреал само четири кръга преди края на първенството.

Реал Сосиедад пък поведе на Леванте в 12-та минута с гол на шведския нападател Александър Исак, но валенсианците изравниха почти веднага чрез Хосе Луис Моралес. Така баските останаха седми в Ла Лига, въпреки че заемаха четвъртото място при подновяването на сезона.

Междувременно Ейбар остана застрашен от изпадане и заедно със Селта Виго е на шест точки над чертата.