Шарлът Хорнетс удари шампиона Милуоки в НБА

08:51, 09.01.2022
Чете се за: 01:55 мин.
шарлът хорнетс удари шампиона милуоки нба

Отборът на Шарлът Хорнетс надигра със 114:106 у дома шампиона Милуоки Бъкс в среща от редовния сезон на НБА.

Гостите от Милуоки започнаха по-добре срещата, като в даден момент от първата четвърт водеха с 29:19. Последва обаче серия от 8:0 за "стършелите" и така след първите 12 минути техният пасив беше едва две точки.

Малко след началото на втората част домакините поеха лидерството и до края на срещата не го изпуснаха, макар в края на двубоя "елените" да опитаха да обърнат развоя в своя полза.

За победителите най-резултатен стана Тери Розиът с 28 точки, а Майлс Бриджис и ЛаМело Бол добавиха съответно по 21 и 19.

Над всички в двубоя обаче беше Янис Антетокумбо, който наниза 43 пункта, към които прибави и 12 борби, за да офроми "дабъл-дабъл". С "дабъл-дабъл" завършиха още Крис Мидълтън (27 точки и 10 борби) и Боби Портис (19 точки и 13 борби), но дори това не помогна на Бъкс да избегнат поражението.

В класирането след тази победа Шарлът се намира на 8-то място в Западната конференция с баланс 21-19, докато Милуоки Бъкс са на 4-та позиция с 26-16.