Швьонтек и Пегула са финалистки в Доха

11:24, 18.02.2023
Чете се за: 01:27 мин.
Ига Швьонтек

Ига Швонтек и Джесика Пегула се класираха за финала на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) с награден фонд 780 хиляди долара.

Лидерката в световната ранглиста Швьонтек победи Вероника Кудерметова с 6:0, 6:1 за 57 минути игра.

Полякинята загуби едва 7 разигравания в хода на първия сет. Във втората част равенството се запази до 1:1 гейма, след което 21-годишната тенисистка бе безгрешна и сложи точка на спора с третия си мачбол.

В другия полуфинал Джесика Пегула се наложи над Мария Сакари с 6:2, 4:6, 6:1. Срещата продължи над 2 часа, а американката заслужено се поздрави с успеха с втория си мачбол.

26-годишната тенисистка се класира на първи финал за годината и шести в кариерата си. Финалът започва в 17:00 часа българско време.