Швьонтек: Направих твърде много грешки

Полската тенисистка Ига Швьонтек заяви, че не е успяла да намери решение на проблемите със сервиса си при загубата й от американката Джесика Пегула на четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ.

Ига Швьонтек
10:06, 05.09.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Полската тенисистка Ига Швьонтек заяви, че не е успяла да намери решение на проблемите със сервиса си при загубата й от американката Джесика Пегула на четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ. Водачката в световната ранглиста по тенис спечели малко над половината от точките си на първи сервис и направи 41 непредизвикани грешки.

"Когато губех с 0:4 в първия сет, се опитах да върша същата работа, както обикновено", каза шампионката от 2022 година, която бе спечелила шест от предишните си девет мача срещу Пегула.

"Наистина не разбирах защо сервисът ми не работи. Беше ми трудно да намеря подходящо решение за това. Просто направих твърде много грешки", призна Ига Швьонтек.

Петкратната победителка в турнирите от Големия шлем определи Джесика Пегула като достоен победител.

Швьонтек, която спечели третата си поредна титла от Открито първенство на Франция през юни, преди да вземе бронза на Олимпиадата в Париж през миналия месец, коментира, че не иска да си вземе почивка след последния турнир от Големия шлем за годината.

"Може да е малко по-лесно, но се придържам към графика. Говоря само за задължителни турнири, а има правила за задължителните турнири. Готова съм да играя до ноември, освен ако няма да се контузя", добави полякинята.

Делян Пеевски: Отказваме да приемем престъпното решение на ЦИК
Без транспорт до града: Жителите на пловдивското село Войводиново на протест