Швьонтек продължава защитата на титлата си в Индиън Уелс след победа над друга бивша шампионка в турнира

швьонтек продължава защитата титлата индиън уелс победа друга бивша шампионка турнира
10:57, 14.03.2023
Чете се за: 03:07 мин.

Водачката в световната ранглиста по тенис Ига Швьонтек (Полша) продължава защитата на титлата си на силния турнир на твърда настилка от сериите УТА 1000 в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 8,8 милиона долара.

Швьонтек се класира за четвъртия кръг след успех над шампионката от надпреварата през 2019 година Бианка Андрееску (Канада) с 6:3, 7:6(1), след като навакса изоставане от 2:4 гейма във втория сет.

"В повечето мачове мисля, че се представям добре, но има и срещи, в който играя малко хаотично и не знам точно какво да предприема. За радост това не се случва често и в повечето случаи намирам правилното решение. Тя променяше ритъма много добре и беше доста трудно. Но се радвам, че останах солидна през по-голямата част от мача и особено във важните моменти. Доволна съм, че намерих максимална концентрация в тайбрека, което ми помогна да спечеля в два сета", коментира Швьонтек, която е в серия от 11 поредни победи след отпадането си в четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия през януари.

Полякинята ще играе за място на четвъртфиналите срещу британката Ема Ръдукану. Шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2021 година Ръдукану се справи с 13-ата поставена Беатрис Адад Мая (Бразилия) с 6:1, 2:6, 6:4 и за първи път ще играе в четвърти кръг на състезание от сериите УТА 1000.

Носителката на трофея през 2021 година Паула Бадоса (Испания) отпадна в третия кръг след поражение от шампионката от "Уимбълдън" Елена Рибакина (Казахстан) с 3:6, 5:7. Десетата поставена Рибакина, която през януари достигна финала на Откритото първенство на Австралия, взе първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втората част навакса пасив от 1:3, за да триумфира. Така тя ще играе срещу квалификантката Варвара Грачова (Русия), която елиминира сънародничката си и номер 8 в схемата Даря Касаткина с 6:4, 6:4.

Четвъртата в схемата Онс Жабюр (Тунис) отпадна в третия кръг след поражение от чехкинята Маркета Вондроушова с 6:7(5), 4:6. Африканката започна силно и поведе с 3:0 гейма с два пробива аванс, но допусна обрат.

Пирин победи Етър с късен гол
15:58, 29.03.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Марк Верстапен е цел №1 на Мерцедес
15:26, 29.03.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Григор Димитров на прага на първи финал в Маями и първи успех над Зверев от 10 години насам
Чете се за: 00:30 мин.
Шаби Алонсо остава в Байер Леверкузен и през следващия сезон, твърдят медиите в Германия
13:10, 29.03.2024
Петър Мицин с най-добро време в сериите на 200 метра бътерфлай на държавно отборно първенство по плуване
12:47, 29.03.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Спортни новини 29.03.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 29.03.2024