Симон Антони Иванов загуби на четвъртфиналите в Пазарджик

симон антони иванов загуби четвъртфиналите пазарджик
от БНТ , Източник: БФ Тенис
13:49, 26.05.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Симон Антони Иванов отпадна на четвъртфиналите на сингъл на международния турнир по тенис на клей в Пазарджик с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под №3 Иванов отстъпи на петия в схемата Корентен Деноли от Франция с 3:6, 7:6(4), 2:6 след два часа и половина игра.

22-годишният българин изоставаше със сет и 2:5, като при 4:5 гейма във втората част спаси два мачбола, а в последствие реализира обрат и изравни резултата след 7-4 точки в тайбрека. В решаващия трети сет, обаче, Иванов загуби последните пет гейма, а с това и срещата.

Българското участие в турнира все пак продължава на двойки, където 20-годишният Максим Хорозов и словенецът Рок Ярц, коити участват с "уайлд кард", ще играят по-късно днес в полуфиналите срещу Рекардо Балдзерани от Италия и Арцьом Синицин от Беларус.

Демерджиев: Наш представител ще бъде допуснат в РЮА заради убийството на Къро