13:48, 10.02.2021
Чете се за: 00:54 мин.
Тенис
симона халеп продължава обрат

Вицешампионката през 2018 година Симона Халеп (Румъния) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставената под номер 2 Халеп победи в драматичен мач представителката на домакините Айла Томлянович с 4:6, 6:4, 7:5 след малко повече от два часа и половина изтощителна битка на "Маргарет Корт Арина" в Мелбърн.

Румънката изоставаше с 2:5 в решителния трети сет, но направи страхотен обрат със серия от пет поредни гейма.

Приятелката на Матео Беретини Томлянович игра агресивно, но допусна 57 непредизвикани грешки срещу 37 са съперничката, което повлия на изхода от двубоя.

"Очаквах, че тя ще играе силово и агресивно. Тя е сериозна съперника. Знаех, че мачът ще бъде труден, но това надмина очакванията ми. При 2:5 в третия сет се опитвах да се абстрахирам от резултата. Много исках да спечеля и не се предадох в нито един момент. Мисля, че бях по-силна психически от нея", коментира Халеп.

За място на осминафиналите тя ще срещне 32-ата в схемата Вероника Кудерметова (Русия), която елиминира сънародничката си Варвара Грачова с 5:7, 6:2, 6:2.