Синер, Де Минор и Фриц постигнаха експресни победи на Australian Open

Представителят на домакините Алекс де Минор се наложи над Матео Арналди

Яник Синер
от БНТ , Източник: БГНЕС
10:29, 17.01.2024
Чете се за: 02:17 мин.

Яник Синер, Алекс Де Минор и Тейлър Фриц записаха експресни победи в мачовете си от втория кръг на Australian Open.

Италианецът надигра Яспер де Йонгс 6-2, 6-2, 6-2 на „Маргарет Корт Арена“ и се класира за 1/16-финалите за трети път в кариерата си.

„Няма значение срещу кого играя. Уважавам всички, но не се страхувам от никога. Това се опитвам да покажа на всеки съперник“ – каза Синер след победата си над световния №161.

През 2022 година италианецът стигна до 1/4-финалите, а миналата година игра на 1/8-финал. Сега обаче влиза в турнира с много по-високи очаквания и най-добър ранкинг в кариерата си – №4.

Мачът се игра под закрит покрив, след като в началото на деня имаше проливен дъжд, който забави двубоите на външните кортове с 3 часа. Синер не се изправи пред нито един брейкбол в двубоя и надделя след 1 час и 45 минути. Той реализира 6 от 12-те точки за пробив, пред които се изправи, и загуби само 10 точки на собствен сервис за целия двубой.

В следващия кръг той ще се изправи срещу Себастиан Баес (Аржентина), който елиминира колумбиеца Даниел Галан със 7-5, 2-6, 6-2, 6-4.

Световният №10 от Австралия - Алекс де Минор също прогресира към 1/16-финалите. 24-годишният австралиец се наложи с 6-3, 6-0, 6-3 над Матео Арналди (№41) за 122 минути на корта и му предстои сблъсък срещу Фабио Коболи. Италианецът победи Павел Котов (Русия) със 7-5, 6-3, 5-7, 6-2.

Тейлър Фриц пък отнесе французина Южго Гастон с 6-0, 6-3, 6-1.