Синер не остави шансове на Лехечка и стана първият полуфиналист в Индиън Уелс

00:45, 15.03.2024
Чете се за: 01:35 мин.
синер остави шансове лехечка стана първият полуфиналист индиън уелс

Италианецът Яник Синер записа 16-ата си поредна победа от началото на календарната година, надигравайки в два сета чеха Иржи Лехечка в четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите АТР Мастърс 1000 в Индиън Уелс.

Шампионът от Australian Open се наложи над своя съперник с 6:3, 6:3 за час и 28 минути игра и по този начин стана първият полуфиналист в надпреварата, която се провежда в щата Калифорния.

Синер започна много силно двубоя и рано-рано в първия сет осъществи пробив, който му помогна да дръпне с 3:1. В осмия гейм Лехечка стигна до възможност да върне брейка и да стигне до 4:4, но не се възползва, а скоро след това Яник спечели за втори път подаването на своя съперник, слагайки точка на спора в първата част след 6:3.

Във втората италианецът отново сравнително рано се откъсна в резултата при 4:1 и въпреки че пропусна два мачбола в осмия гейм, още в следващия 22-годишният южнотиролец затвори срещата след ново 6:3 в своя полза.

Така Яник Синер за втора поредна година ще играе на полуфиналите в Индиън Уелс, където очаква победителя от сблъсъка между Томи Пол и Каспер Рууд.