Сити отново е на точка пред Ливърпул след разгром над Лийдс

сити отново точка ливърпул разгром лийдс
21:18, 30.04.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Отборът на Манчестър Сити постигна победа с 4:0 при визитата си на Лийдс Юнайтед в двубой от 34-ия кръг на английската Висша лига.

"Гражданите" откриха резултата в 13-ата минута, когато Фил Фоудън центрира отляво в наказателното поле на домакините от фаул, а полузащитникът Родриго Ернандес засече с глава и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Илан Мелие.

Сити удвои преднината си в 54-ата минута след изпълнение на ново статично положение, но този път от дясната страна на фланга. Фоудън центрира в пеналтерията на Лийдс, Рубен Диаш слави топката към колегата си в отбрана Нейтън Аке, който отблизо прати топката в мрежата зад Мелие.

Преднината на гостите от Манчестър стана класическа в 78-ата минута, когато Габриел Жезус се разписа след асистенция на Фил Фоудън.

Точка на спора сложи Фернандиньо с гол в добавеното време на срещата.

В класирането тимът на Хосеп Гуардиола си върна лидерската позиция с актив от 83 точки, на един пункт преднина пред втория Ливърпул. Лийдс пък е 17-и с 34 точки.