Слънчевото време и различни традиции за посрещане на Великден и тази година привлякоха много български туристи по гръцките острови. Църкви и манастири, украсени с цветя, очакват тази вечер Възкресение Христово.
На Велика събота изключително интересна е традицията на остров Корфу. Днес паралелно се чете и литургия за Свети Спиридон, който според легендата спасил жителите на острова от глад и смърт. Има шествие с иконата на светеца, която се носи от гвардейци.
На остров Корфу традицията е да се хвърлят от балконите делви. Това символизира радостта на Дева Мария, която първа вижда празния гроб на възкръсналия Иисус. Туристите на остров Корфу, сред които и много българи, си вземат парче от счупена делва за късмет.
В Евия горят сламена фигура на Юда. По островите имат различни традиции за Великден. Времето е изключително топло за сезона. Температурата на Крит достигна 30 градуса. Днес са отворени магазините и заведенията. Хубавото време се използва от туристите за разходка по брега на морето.
Измерване на Дунав в милиметри: От екологична кризата се превръща в икономическа
Депутати изслушаха майката на Ива Михайлова, която има забрана да се лекува у нас
Мерки срещу безводието на Дунав: В Румъния взривиха скала, за да работи АЕЦ „Черна вода“
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски