Славия пое глътка въздух след минимална победа в Коматево

14:01, 18.04.2021
Чете се за: 00:48 мин.
славия пое глътка въздух минимална победа коматево

Съставът на Славия спечели с 1:0 гостуването си на пловдивския Ботев в среща от 24-ия кръг на футболното ни първенство.

По този начин "белите" се изкачиха на 11-то място с актив от 22 точки, само с две по-малко от пловдивския тим, който пък се намира на 10-та позиция.

Двубоят на комплекс „Ботев 1912“ в Коматево започна с минута мълчание в памет на починалия лекар на Славия д-р Любен Ангелов.

„Жълто-черните“ започнаха по-активно, но постепенно гостите поеха инициативата и в 13-та минута Емил Виячки стреля с глава, но вратарят Георги Аргилашки успя да изби, а при добавката на Калоян Кръстев се получи рикошет и топката излезе корнер.

Само минута по-късно Филип Антовски намери с центриране Ивайло Димитров и футболистът с глава вкара единственото попадение в срещата.

До края на полувремето Славия създаде още няколко интересни ситуации, но до втори гол така и не се стигна.

След почивката домакините опитаха да променят нещата с влизането на Еспиноса и Сисе, но не успяха.

След точно час игра от голлинията на Ботев беше изчистена топката след центриране на Макрилос. Малко по-късно той засече центриране отдясно, но коженото кълбо мина покрай гредата.

В 65-та минута дойде и най-добрият шанс за Ботев, но изстрелът с глава на Атанас Илиев намери горната греда.

Домакините поискаха дузпа в 74-ата минута, когато Георги Вълчев спря топката с ръка след центриране в наказателното поле на гостите, но реферът Волен Чинков даде знак играта да продължи.

Автомобил пропадна в шахта в Пловдив (СНИМКИ)