Славия спечели столичното дерби с Локомотив София, но се размина с надеждите си за Европа

21:22, 06.06.2023
Чете се за: 02:02 мин.
Славия Локомотив София
Снимка: Startphoto.bg

Славия победи Локомотив София с 2:0 в столично дерби от последния 35-ия кръг в Първа лига. Резервите Владимир Николов и Роберто Райчев отбелязаха победните попадения.

Дарко Тасевски изигра последния мач в кариерата си. Преди началото на двубоя той получи статуетка от техническия директор на футболната централа Георги Иванов-Гонзо. В 12-ата минута той бе заменен от Иван Минчев и обра овациите от феновете по трибуните на стадион "Александър Шаламанов" в София.

В хода на първото полувреме и двата отбора отправиха по два точни удара, но до попадение така и не се стигна.

След почивката "железничарите" бяха по-активни в преден план в по-голяма част от времето, но Николай Кръстев спаси изстрели на Николай Кръстев, Ивайло Найденов, резервата Мики Орачев и Димо Бакалов.

"Белите" стигнаха до гол в предпоследната минута на редовното време. Резервата Владимир Николов отправи фалцов удар в далечния ъгъл за 1:0.

В следващата атака възпитаниците на Ангел Славков удвоиха аванса си. Друга резерва - Роберто Райчев стреля по земя, за да оформи крайния резултат.

Славия заема 8-ата позиция в класирането с актив от 58 пункта. Локомотив София остава на 9-ото място в подреждането с 42 точки. Славия не успя да си осигури бараж за участие в Лигата на конференциите, след като Арда победи Ботев Пловдив.