Община Бургас се самосезира след публикуване на видео, в което се вижда как работничка в чистотата замита боклука от улицата в шахта за дъждовна вода, вместо да го събере за извозване по надлежния ред, съобщиха от Общината.
Това е абсолютно недопустимо, тъй като създава предпоставки за потенциално наводняване и пътни инциденти.
Почистващата фирма "Нелсен Бургас" също реагира бързо и веднага глоби и уволни въпросната служителка.
Въпреки това Общината налага на почистващата фирма глоба в размер на 800 лева. Освен това я задължава да почисти за своя сметка уличните шахти в този пътен участък.
Автор: Елеана Цанова
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)