Сливен посрещна Възкресение Христово с тържествена литургия в храм „Света Петка“. Стотици жители и гости на града се събраха в полунощ, за да приемат Благодатния огън и да се поздравят с празника.
В молитвите си вярващите поставиха акцент върху надеждата за здраве и възстановяване на мира в световен мащаб. Наред с религиозното значение на празника, в Сливен Великден бе обвързан и с очакванията за по-спокойна обществено-политическа среда у нас и разумно управление след предстоящите избори.
Празничните богослужения в Сливенската епархия продължават през целия ден, като във всички православни храмове се отслужва Второ Възкресение.
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг