Спирачният апарат на джипа, който тази сутрин помете човек на Околовръстното шосе в София, е бил неизправен и вързан с тел към рамата на автомобила, съобщиха за БНТ от "Пътна полиция".
Шофьорът на джипа, блъснал мъж пред столична болница: Нямах спирачки
Именно липсата на работещи спирачки е причина за катастрофата.
Освен това гумите на автомобила са "на галоши" и като цяло превозното средство не е технически изрядно.
Оказва се още, че водачите на двата тира, в които се блъсна джипът, са нередовни, защото нямат документ за психическа годност, какъвто се изисква в случая.


Сътресения на "Даунинг стрийт" 10: Оставката на британския премиер Киър Стармър
Двама младежи са с тежки изгаряния след удар от волтова дъга на жп гарата в Стара Загора