Спорно съдийство отне победата на Благой Иванов над бразилска звезда в UFC

14:06, 31.05.2020
Чете се за: 00:29 мин.
Бойни спортове
спорно съдийство отне победата благой иванов бразилска звезда ufc

Българският ММА боец Благой Иванов - Багата (18-4 MMA, 2-3 UFC) отстъпи за втори пореден път със съдийско решение (30-27, 28-29, 28-29) на галавечерта UFC Fight Night 176 от изгряващата бразилска звезда в тежка категория Аугусто Сакай (15-1-1 MMA, 4-0 UFC).

Според бившия шампион в "кралската" дивизия Даниел Кормие битката е трябвало да завърши наравно (макар че трудно ще се намерят аргументи, че Багата е загубил първия и втория рунд), защото в третия рунд Сакай се опази от тейкдаун чрез хващане за оградата, което заслужава отнемане на една точка, пише Спортал.

Иванов има още един двубой в UFC от настоящия си контракт с Дейна Уайт, като той дебютира със загуба (с тежка контузия) от бившия шампион Жуниор дос Сантос, след което записа два успеха над Бен Ротуел и Тай Туиваса.

Още Бойни спортове

Ивайло Иванов загуби на старта на Европейското първенство по джудо
16:48, 27.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Марк Христов достигна до репешажите на европейското първенство по джудо в Загреб, но претърпя поражение
17:48, 26.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Янислав Герчев отпадна в осминафиналите на европейското първенство по джудо
20:13, 25.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Българските таекуондисти спечелиха още над 100 медала във втория ден на „Херея Оупън“
14:34, 23.04.2024
Българските национали спечелиха 64 медала на европейското първенство по таекуондо ITF
16:40, 22.04.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Българските джудисти заеха второ място в класирането по медали на Европейската купа по джудо за юноши и девойки в Сараево
14:44, 22.04.2024
Калина Бояджиева вдъхнови участниците в турнира по олимпийско таекуондо "Херея Оупън"
13:31, 22.04.2024
Чете се за: 02:40 мин.
България триумфира в класирането по медали на Европейската купа по кикбокс в Пловдив
23:48, 21.04.2024
Президентът Радев откри международния турнир Sofia Karate Open 2024
15:25, 20.04.2024
Служебният министър на младежта и спорта Георги Глушков пожела успех на участниците на Европейската купа по кикбокс в Пловдив
16:28, 18.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Ивет Горанова се включва в престижна карате надпревара в София този уикенд
12:42, 18.04.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Българските таекуондисти спечелиха два медала в първия ден на европейското първенство
11:56, 18.04.2024
Чете се за: 01:17 мин.
"С БНТ на училище": Програмата за 1 юни