ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Спортно лято с БНТ - какво да очакват зрителите

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-

Подробности за кампанията споделиха спортните журналисти Ивайло Ангелов и Моника Симеонова. 

спортно лято бнт очакват зрителите
Слушай новината

Българската национална телевизия стартира кампания, влючваща най-значимите спортни събития през лятото на 2025 г.

„Спортно лято с БНТ 3“ дава на аудиторията възможност да се наслади на живо на 500 часа висококачествени състезания в широка палитра от спортове.

Подробности за кампанията в студиото на "Денят започва" разкриха спортните журналисти Ивайло Ангелов и Моника Симеонова.

Начало на кампанията поставиха европейското първенство по спортна гимнастика и финалите на европейското първенство по гребане в Пловдив.

Този уикенд са битките за медалите на шампионата на Стария континент по художествена гимнастика в Талин, който БНТ 3 ще покаже пряко.

"Европейското първенство стартира в сряда. България вече има един медал от ансамбъл девойки, бронзов на бухалки във финалите. Вчера беше първият квалификационен ден при жените и след обрача и топката Стиляна Николова е на временото първо място за многобоя. Тя отида в Естония като действащ европейски шампион. Има да защитава титлата си от миналата година. Отделно България води и в отборната надпревара. Стискаме палци на нашите момичета и за днешния ден. Предстоят им квалификации на бухалки и лента. В събота ние ще даваме многобоя на две групи разделен. Първите 24 гимнастички от тези квалификации ще участват. Ефирът ни стартира в 9:20 по БНТ 3. Ще има цял ден художествен гимнастика", сподели спортният коментатор Моника Симеонова.

На 6 юни спортният канал ще излъчи от Пловдив приятелската среща между националните отбори на България и Кипър, а 4 дни по-късно, отново по БНТ 3, пряко от Ираклион ще може да видите мача между Гърция и България.

На 8 юни БНТ 1 и БНТ 3 ще ви направят свидетели на финала в турнира на УЕФА Лига на нациите, където за трофея ще спорят Португалия и Испания.

Двата канала ще предават екслузивно за зрителите на БНТ най-интересните мачове от най-голямото футболно събитие за годината – ФИФА Световно клубно първенство, от 14 юни до 13 юли.

"Ще има четири мача от 23 часа, един от 21, един от 19, всички останали от 22. Прекрасно време, всички мачове започват със студия, които стартират по БНТ 3 преди началото на всеки двобой. Студията на почивката на всеки мач, плюс заключителното студио след края на мача са и по двата канала. Разбира се от фазата на четвъртфиналите, ще бъдат изцяло по БНТ 1. Обещава това първенство да бъде много интересно, с изцяло нов формат, с нов дизайн на трофея, с формат като последното световно първенство за национални отбори, 8 групи по 4 отбора. Доста мачове, естествено всичко това се прави за зрителите и естествено да се печелят пари от телевизиите. Никой не мисли за здравето на футболистите, но в крайна сметка и те са хора. Това може би ще даде някакъв отпечатък върху първенството, но като цяло е заложено да бъде доста интересно", разкри директорът на Дирекция "Спорт" Ивайло Ангелов.

През юли (2-27 юли) най-запалените футболни фенове ще могат да видят по БНТ 3 все по-набиращото скорост европейско първенство за жени.

В последния уикенд на юни БНТ 3 ще излъчи и европейското отборно първенство по лека атлетика. През втората половина на юли любителите на водните състезания ще се насладят на световното първенство по плувни спортове в Сингапур.

През август емоциите се пренасят в Рио де Жанейро, където от 20 до 24 август най-добрите гимнастички на планетата ще се борят за отличията от световното първенство по художествена гимнастика, което може да гледате отново по БНТ 3.

В началото на септември футболните емоции отново ще завладеят ефира на БНТ с началото на световните квалификации за българския национален отбор – срещу гранда Испания на 4 септември в София и срещу Грузия на 7 септември в Тбилиси.

Кампанията „Спортно лято с БНТ 3“ ще приключи с два големи шампионата – световното първенство по лека атлетика от 13 до 21 септември в Токио и световното първенство по борба от 14 до 21 септември в Загреб.

Вижте повече във видеото!

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?