Сребърен медал за България в отборната надпревара при девойките на турнира по художествена гимнастика в Рига

16:29, 03.03.2018
Чете се за: 00:32 мин.
Други спортове
сребърен медал българия отборната надпревара девойките турнира художествена гимнастика рига

Българките Татяна Воложанина и Анна Келман спечелиха сребърен медал в отборната надпревара при девойките на международен турнир по художествена гимнастика "Riga Spring 2018" в Латвия.

Състезанието се провежда по регламента на Европейското първенство, където девойките ще се състезават отборно и всяка държава има право да представи от две до четири гимнастички, които да изиграят осем съчетания. В случая България се яви на този турнир с две гимнастички.

Воложанина и Келман играха много добре и се пребориха за отличие в отборната надпревара. Те събраха сбор от 108.300 точки и завоюваха сребърния медал.

Шампион стана отборът на Украйна със сбор от 116.850 точки, а бронзовото отличие спечели Азербайждан със същия сбор като България - 108.300 точки, но с по-ниски оценки за изпълнение.

Утре са финалите на отделните уреди при девойките.

В 15:00 днес започва състезанието при жени "Балтийски обръч", където ще участват Катрин Тасева и Ерика Зафирова.

Още Други спортове

Божидар Саръбоюков пред БНТ: Олимпийските игри са мечтата на всеки спортист
21:00, 07.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Спортни новини 07.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 07.05.2024
Осем състезатели ще участват на олимпийска квалификация и на Световна купа по кану-каяк в Сегед
19:05, 07.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Петър Младенов бе назначен за заместник-министър на младежта и спорта
18:05, 07.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Гледайте Божидар Саръбоюков в поредицата "Спортните таланти на България" на 8 май от 20:00 ч. по БНТ 3
Чете се за: 01:47 мин.
Фейт Кипиегон: Основната ми цел е да защитя титлата на 1500 м.
Чете се за: 05:05 мин.
Уилиам Чолов е шампион на турнира "Златен гонг", Петър Белберов победи Йордан Морехон
12:33, 07.05.2024
Българската общност в Молдова празнува 3 март
Петя Борисова спечели титлата при жените в категория "Елит" на турнира "Angel's Cup"