Станимир Беломъжев със сребро от европейското по ски ориентиране в Латвия

08:33, 01.02.2023
станимир беломъжев сребро европейското ски ориентиране латвия

Българинът Станимир Беломъжев спечели сребърен медал в спринтовата дистанция от Европейското първенство по ски ориентиране в Латвия.

Трикратният ни европейски шампион се бе запътил към четвърта европейска титла, но допусна грешка малко след средата на дистанцията и в крайна сметка финишира втори само на две секунди от първото място.

От грешката на Беломъжев се възползва шведът Джонатан Стал, който грабна златния медал с време 14:16 минути, а последното място на почетната стълбичка остана за представителя на Финландия Никлас Екстром.

При жените най-силно от българките се представи двукратната ни участничка на Зимни олимпийски игри в ски бягането Антония Григорова, която се нареди 10-та. Андрея Дяксова завърши 14-та, Калина Недялкова финишира 28-ма. Европейската титла пък стана притежание на Дейзи Кудре Шнидер от Естония.

Европейското първенство по ски ориентиране в Латвия продължава със средната дистанция в сряда, масов старт в петък, щафета в събота и спринтова щафета в неделя. При мъжете на шампионата участват общо 56 състезатели, докато при жените - 38.

Икономист: Българските органи не могат да надзирават или разследват Nexo, защото компанията не оперира у нас
Македонски българи се срещат с еврокомисаря по разширяването Оливер Вархеи в Брюксел