Станимира Петрова не успя да донесе първи медал за България в Париж

Боскьорката допусна поражение на четвъртфиналите в боксовия турнир във френската столица

Станимира Петрова
Снимка: Startphoto.bg
13:48, 01.08.2024

Станимира Петрова загуби четвъртфиналния си двубой от боксовия турнир на Олимпийските игри в Париж. Поставената под №1 в схемата Петрова отстъпи на китайката Юан Чан с 1:4 (29:28, 27:30, 27:30, 28:29, 28:29) съдийски гласа на четвъртфиналите в категория до 54 килограма в мач, победата в който щеше да й гарантира най-малко бронз.

Двубоят беше оспорван, като българката, световна шампионка от Цзецзю 2014 и двукратна европейска шампионка, взе минимално предимство след първия рунд, но във втория съдиите предпочетоха китайката и резултатът беше обърнат. Това наложи 30-годишната Петрова да рискува повече в последната трета част, което беше по вкуса на силната при контраатаки Чан. Китайката успя да пласира няколко точни удара в началото на рунда, след което умело се защитаваше и това й донесе успеха.

Двете играха в началото на годината на финала за Купа „Странджа“, когато Станимира не даде шанс на азиатката.

Русия заплаши, че ще свали доставените на Украйна изтребители Ф-16
Найден Тодоров за скандала с Георги Йорданов: Да не смесваме културната с партийната политика