Българския бадминтонист ще спори за титлата в Куба.
Теодор Митев се класира за финала на международния турнир по бадминтон за юноши до 19 години в Хавана (Куба).
Българинът доминираше изцяло на полуфиналите и се наложи над представителя на домакините Карлос Алехандро Вега Хамилтън с 21:12, 21:12. Така той записа трети пореден успех.
За титлата Митев ще играе срещу победителя от мача между №1 Херонимо Джиралдо (Колумбия) и №4 Икер Паласио.
Междувременно, Евгени Панев и Цветомир Стоянов допуснаха поражение на осминафиналите на двойки мъже на международния турнир по бадминтон в португалския град Калдас да Райна.
Българите, които преминаха успешно квалификациите, загубиха от Ториус Флаатен и Йонас Йостхасел (Норвегия) с 14:21, 18:21 за 29 минути.
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Шефът на ВиК-Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро