Тимбъруулвс запази шанс в серията с Далас Маверикс преди мач № 5 в Минесота

"Вълците" направиха първата крачка от исторически първи обрат от изоставане с 3:0.

от Константин Джаркин
08:26, 29.05.2024
Чете се за: 03:15 мин.
тимбъруулвс запази шанс серията далас маверикс мач минесота
Снимка: AP / Julio Cortez

Минесота Тимбъруулвс спечели второто си гостуване в Далас срещу Маверикс със 105:100. Така "вълците" намалиха изоставането си на 3:1 във финалната серия от Западната конференция на НБА и запазиха шансове за исторически първи обрат от 3:0, за да се класират за Големия финал, където чака Бостън Селтикс.

Двете големи звезди Лука Дончич и Антъни Едуардс дадоха начало на шоуто в "Американ Еърлайнс Център", като втория помогна със своите 14 точки на отбора му да се оттегли след първите 12 минути с аванс от 27:20.

Домакините наваксаха ранно изоставане от 10 точки във втората четвърт и дори поведоха за малко, но Тимбъруулвс не им останаха длъжни. Все пак и двата тима се разделиха на почивката при равен резултат 49:49.

Тенденцията за равностоен сблъсък от предишните срещи от серията се запази след подновяването на играта. Ключови тройки на Карл-Антъни Таунс, Джейдън МакДаниел и Никейл Александър-Уокър направиха разликата преди последните 12 минути за 78:73.

В последния период Таунс най-накрая се събуди след слабите първи три мача, отбелязвайки девет последователни точки зад дъгата, въпреки че вече бе извършил пет лични нарушения. Маверикс, които доминираха последните периоди досега, не успяха да наваксат изоставането, с което празненствата им бяха отложени поне до петък.

Едуардс и Таунс напомниха за себе си в този мач, нанизвайки съответно 29 и 25 точки, като гардът бе и на асистецния от трипъл-дабъл.

При Далас също нямаше изненада кои са най-резултатните - Лука Дончич с 28 точки, 15 борби и 10 асистенции и Кайри Ървинг с 16 точки.