"Топалов оупън" събира джудисти от 13 държави

11:45, 16.06.2022
топалов оупън събира джудисти държави
Снимка: БФД

Джудисти от 13 държави идват за шестото издание на турнира „Топалов оупън“ в Панагюрище. Схватките са през уикенда в „Арена Асарел“, информират от българската федерация.

В двудневния маратон се очакват рекорден брой от над 1000 състезатели от Сърбия, Босна и Херцеговина, Северна Македония, Гърция, Великобритания, Израел, Украйна, Молдова, Румъния, Черна Гора, Словения, Кипър и България.

У нас пристигат и талантите на водещия босненски клуб „Рандори“, чийто възпитаник е световният шампион от 2017 Неманя Маидов (90 кг).

Миналата година в надпреварата се включиха 946 джудисти от 12 държави.

Сега надпреварата ще бъде за таланти от 6 до 18-годишна възраст.

Стартът е от 10 часа, официалното откриване е от 13 часа.

„С всяка измината година интересът към турнира става все по-голям, което е показателно за нивото на състезанието– каза Костадин Топалов, организатор на надпреварата. - Всъщност на нашия турнир среща си дават много перспективни състезатели, които в следващите години ще наблюдаваме на световни и европейски първенства.“

По традиция след надпреварата състезателите ще останат на тридневен лагер в Панагюрище.

България се прости със Световното по баскетбол след загуба от Босна и Херцеговина
22:58, 04.07.2022
Чете се за: 02:02 мин.
Денислав Иванов претърпя успешна операция на коляното
21:57, 04.07.2022
Чете се за: 01:05 мин.
Испания победи Италия след дузпи и за трети път стана световен шампион по водна топка
21:15, 04.07.2022
Чете се за: 01:25 мин.
ФИФА организира специален семинар в Доха за предстоящото Световно първенство по футбол
21:05, 04.07.2022
Чете се за: 01:32 мин.