Топалова и Глушкова се класираха за полуфиналите на турнира от ITF за жени в Санта Марина

топалова глушкова класираха четвъртфиналите турнира жени itf санта марина
Снимка: БФ Тенис
16:05, 07.10.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Гергана Топалова и Денислава Глушкова се класираха за полуфиналите на турнира от веригата ITF World Tennis Tour на кортовете на Тенис център Санта Марина.

Това е първи от трите поредни турнира там с награден фонд от по 25 хиляди долара. Надпреварата носи точки за ранглиста на WTA. Турнирите в Санта Марина ще продължат до 23 октомври.

Топалова елиминира Люси Нгуйен Тан (Франция) с 6:0, 6:0.

18-годишната Глушкова, която участва с "уайлд кард", пък наложи над квалификантката Илай Йорук (Турция) с 6:2, 7:6(5) за 2:46 часа игра.

В спор за място на финала Топалова ще играе с 19-годишната рускиня Мария Бондаренко, а Глушкова ще срещне квалификантката Ребека Щолмар (Унгария).

С победите си на сингъл днес двете българки заработиха по 18 точки за световната ранглиста на сингъл и по 1162 долара.

В надпреварата на двойки по-късно днес участващите с "уайлд кард" Денислава Глушкова и Габриела Михайлова ще срещнат на полуфиналите четвъртите в схемата Илона Гиороайе (Румъния) и Ребека Щолмар (Унгария).

Тези турнири са поредната отлична възможност за българските тенисисти да трупат както точки за международните ранглисти, а също така и състезателен опит в своята страна.

Санта Марина e дългогодишен партньор на Българската федерация по тенис и успешното сътрудничество продължава и сега. Това са и поредните състезания от традиционно богатия календар в Санта Марина.