Тулуза охлади надеждите на Лил за Топ 3 във френската Лига 1

тулуза охлади надеждите лил топ френската лига
19:10, 25.02.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Тулуза постигна домакинска победа с 3:1 над Лил в един от най-очакваните мачове от 23-тия кръг на френския футболен шампионат.

С успеха "виолетовите" се отдалечиха на четири точки от зоната на изпадащите, докато Лил пропусна шанса да влезе сред първите три тима в класирането.

Хакон Харалдсон даде преднина на гостите от Лил в последната минута на първото полувреме, но в средата на второто Тулуза нанесе три последователни удара. Първо Кристиан Мависа Елеби изравни, а точно час след началото на двубоя Венсан Сиеро бе точен от дузпа, за да направи обрата пълен. Крайният резултат бе оформен в 66-ата минута от Тайс Далинга.

С победата Тулуза събра 26 точки и се изкачи до 11-о място в класирането. Лил е на пета позиция с 38 точки

Друг от претендентите за местата в Шампионската лига догодина - Ница, също допусна грешка. У дома тимът от Лазурния бряг завърши 0:0 с последния в класирането Клермон.

По този начин Ница регистрира четвърти пореден мач без победа и с 40 точки заема четвъртото място, на една зад местния си съперник Монако.

В другия мач от този следобед Реймс се наложи с 2:1 при визитата си на Льо Авър. И двата гола за победителите вкара датчанинът Мохамед Дарами, като второто попадение дойде от дузпа в шестата минута на продължението на мача.