Уембеняма с 38 точки за победа на Сан Антонио срещу Финикс

уембеняма точки победа сан антонио финикс
10:32, 03.11.2023
Чете се за: 02:55 мин.

Тазгодишният номер 1 в драфта Виктор Уембеняма записа рекордните в кариерата си 38 точки и спечели десет борби при победа на Сан Антонио Спърс със 132:121 срещу Финикс Сънс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Уембеняма записа десет точки в последната четвъртина, а Спърс не изоставаха в нито един момент от мача. Зак Колинс допринесе за успеха с 19 точки и осем борби, докато за Сънс най-добре се представи Девин Буукър с 31 точки и 13 асистенции. Той се завърна на игрището след лечение на контузия в глезена и три пропуснати мача.

Джоел Ембийд записа 28 точки, 13 борби и седем асистенции за победа на Филаделфия 76ърс със 114:99 срещу Торонто Раптърс. Центърът завърши с 8/22 от игра и 12/13 след нарушения. Тобиас Харис и Кели Оубри добавиха по 23 точки, а Тайрийс Макси завърши с 18 за Сиксърс, които спечелиха трети пореден мач.

Скоти Бърнс бе най-резултатен за Раптърс с 24 точки, осем борби и осем асистенции.

Паоло Банкеро вкара победния кош 14 секунди преди края и записа личен рекорд за сезона с 30 точки при успех на Орландо Меджик със 115:113 срещу Юта Джаз в Солт Лейк Сити. Миналогодишният номер 1 в драфта записа десет поредни точки в последните минути и завърши с девет борби, пет асистенции и три отнемания.

Си Джей Макколъм отбеляза 33 точки и Йонас Валанчунас записа дабъл-дабъл при победа на Ню Орлиънс Пеликанс със 125:116 срещу Детройт Пистънс.

Валанчунас завърши мача с 23 точки и 13 борби на мястото на Зайън Уилямсън, който получи почивка. Хърбът Джоунс добави 21 точки за победата на Пеликанс, които бяха в трети пореден мач без водещия си реализатор Брендан Инграм.

Кейд Кънингам вкара 22 точки и направи 11 асистенции за Пистънс.

Ребека Уелч стана първата жена, която е назначена за четвърти съдия в мач от Висшата лига