В Австрия учени от университета в Грац разработиха таблетка, която деактивира действието на COVID-19 в устата и заразеният не може да разпространява вируса.
Разработката е в начален етап. Предстоят тестове, които трябва да докажат ефективността на хапчето. Ако клиничните изпитания са успешни, таблетките могат да бъдат пуснати на пазара до половин година.
Австрийските учени са категорични, че таблетките не са алтернатива на ваксините. Също така те не лекуват от вируса. Целта им е да ограничат разпространението на COVID-19.
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"