В навечерието на Националния празник 3 март в салона на КИЦ „Босилеград“ бяха отбелязани 145 години от Освобождението на България от турско робство.
В началото Иван Николов поздрави присъстващите и накратко обясни какво е представлявал 3 март в миналото и днес, и историята и трудностите на отбелязването на празника от страна на КИЦ „Босилеград“.
Културната част от програмата поеха народната певица Костадинка Танчева, придружавана от акордеона на проф. Добромир Митев от Националната музикална академия „Панчо Владигеров“, които изпъниха родолюбиви и популярни български песни.
В програмата участваха и учениците от школата по пиано, която се провежда в КИЦ „Босилеград“ с ръководител Владан Иванчев. Йована Миленова, Мартин Миленов и Бояна Пенева изпълниха на пиано част от наученото.
Димитър Димитров Треперски беше украсил паметника на Левски в Босилеград с български знамена.
Тържеството се организира от Столична община – дирекция „Култура“, ГК „Западни покрайнини“ и Културно-информационен център „Босилеград“.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Отново наводнения край Одрин поради повишаването на оттока на реките Марица и Тунджа
Близо 2500 домакинства все още са без електричество в Североизточна Словения заради снеговалежи
Обилни снеговалежи оставиха хиляди хора без ток в Словения и причиниха проблеми с трафика