В редица европейски градове също се състояха протести срещу смъртта на Джордж Флойд, а в Лондон те за кратко прерастнаха в сблъсъци с полицията.
Хиляди се събраха в центъра на британската столица. Част от тях преминаха покрай американското посолство и блокираха движението там.
Близо до резиденцията на премиера Борис Джонсън няколко демонстранти замеряха с бутилки полицаите, но бяха отблъснати.
Пред британския парламент също се стекоха хиляди с плакати "Животът на чернокожите има значение".
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Поредна размяна на удари между САЩ и Иран и взаимни обвинения в нарушаване на примирието