Вангелова и Спасова стартираха с победи на турнир в Ираклион

Ани Вангелова
Снимка: Българска федерация по тенис
17:00, 03.11.2021
Чете се за: 00:57 мин.

Българките Ани Вангелова и Беатрис Спасова стартираха с победи на турнира по тенис на червени кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара, съобщават от Българската федерация по тенис.

Поставената под номер 8 Вангелова елиминира румънката Симона Огеску с 1:6, 6:4, 6:1 след три часа игра. Българката реализира обрат, след като взе девет от последните десет гейма в мача.
Така във втория кръг тя ще играе срещу Фабиене Гетварт (Германия).

Квалификантката Спасова отстрани друга квалификантка Атанасия Пападимитриу (Гърция) с категоричното 6:0, 6:1 само за 49 минути, а за място на четвъртфиналите ще се изправи срещу Арина Василеску (Румъния).