Ръководството на Света гора прие нови ограничителни мерки за посещение на атонските манастири след регистрирането на заразени с коронавирус монаси от манастирите "Св. Павел" и "Хилендар".
Разрешава се достъпът на десет поклонници в манастир, в това число и идващите по работа.
Забранява се придвижването на поклонници от манастир в манастир, като те трябва да пребивават единствено в манастира, за който са получили входна виза, съобщава Двери.
Това е ново засилване на мерките, след като през юли св. Кинотис разреши посещението на до 20 посетители в манастир, както и свободно придвижване между обителите.
Днес в Карея пристигна лекарски екип, както и епидимиологът проф. Сотирис Циодрас, ръководител на научната група в Гърция за борба с инфекцията. В медицинския лагер се извършва тестуване на монаси и миряни, пребиваващи в манастирите.
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Румънският президент Никушор Дан съобщи за нова политическа безизходица за съставянето на ново правителство
Гърция интегрира специализирана сателитна система за засичане на горски пожари
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите