Вердер остана в Първа Бундеслига след драматично равенство

10:28, 07.07.2020
Чете се за: 00:24 мин.
Европейски футбол

Отборът на Вердер (Бремен) запази мястото си в Първа Бундеслига.

В реванша от баража срещу втородивизионния Хайденхайм "бременските музиканти" стигнаха до 2:2 като гости и след нулевото равенство преди няколко дни тимът, в който помощник треньор е Илия Груев, остана в елита благодарение на головете на чужд терен.

Вердер поведе с попадение, което всъщност беше автогол на Норман Тойеркауф още в 3-ата минута. Усилията на домакините след почивката доведоха до изравнителен гол на Тим Клайндийнст 5 минути преди края на редовното време.

В четвъртата минута на добавеното време шведът Лудвиг Аугустинсон вкара на празна врата и всички във Вердер си отдъхнаха, а в самия край на мача отново Клайндийнст изравни от дузпа, но за повече нямаше време.

Над 100 вида маски - фалшиви. Как да ги разпознаем?
Премиерът след разпита му: Прокуратурата прави тези публични събития, за да се угоди на президента