Везенков и Олимпиакос срещу Фенербахче на четвъртфинал в Евролигата

олимпиакос завърши непобеден редовния гърция везенков отново полезен
09:21, 15.04.2023
Чете се за: 02:27 мин.

Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос спечелиха редовния сезон на Евролигата, но опонентът им на четвъртфиналите не е никак лек. След разразилата се въртележка в последния 34-и кръг в турнира снощи стана ясно, че "червено-белите" ще премерят сили с тима на Фенербахче. Възпитаниците на Димитрис Итудис, които направиха страхотен старт на сезона и се намираха в челото на таблицата в един период, завършиха на осмата позиция в крайното класиране.

В сериите се играе до три победи от пет възможни мача, а Олимпиакос, който спечели редовния сезон в турнира, има домакинско предимство и ще посрещне съперника си в първите две срещи.

Везенков и съотборниците му ще бъдат домакини на Фенербахче на 26 и 28 април, а третият двубой ще се играе на 3 май в Истанбул. Ако се стигне до четвърти и пети мач, то те ще се проведат съответно на 5 май в Турция и на 9 или 10 май в Гърция.

Победителят продължава напред към Финалната четворка, която тази година ще се проведе в Каунас.

Олимпиакос спечели и двата си мача срещу Фенербахче в редовния сезон, и то с убедителни разлики. В първия мач в Пирея гърците надиграха своя опонент с 94:67 след 21 точки на Александър Везенков, а след това триумфираха с 93:73 в Турция в двубой, в който българинът оформи дабъл-дабъл от 12 точки и 12 борби.

Снощи се изиграха четири двубоя от последния кръг в редовния сезон на турнира. Анадолу Ефес победи Монако с 87:72 (23:16, 18:23, 19:15, 27:18), Барселона надигра Валенсия 85:71 (24:21, 27:25, 21:15, 13:10), Байерн Мюнхен отстъпи като домакин на Жалгирис Каунас с 80:83 (18:19, 20:15, 9:17, 33:32), а Партизан се наложи над Панатинайкос с 83:81 (18:26, 21:19, 19:21, 25:15).

Така четвъртфинални двойки в Евролигата са: Олимпиакос- Фенербахче, Барселона - Жалгирис, Реал Мадрид - Партизан и Монако - Макаби Тел Авив.