Виктор Осимен отмъкна точка за Наполи при гостуването на Лестър

Виктор Осимен
00:11, 17.09.2021
Чете се за: 02:10 мин.

Един от най-атрактивните мачове от груповата фаза на Лига Европа между Лестър и Наполи завърши наравно при резултат 2:2. Айосе Перес и Харви Барнс дадоха преднина на английския тим, но два гола на Виктор Осимен позволиха на тима, воден от Лучано Спалети, да си тръгне от “Кинг Пауър Стейдиъм” с ценна точка.

Възпитаниците на Брендън Роджърс наложиха домакински натиск и поведоха в 9-та минута след красив отборен гол. Айосе Перес откри резултата след като засече центриране на Харви Барнс с удар от воле. Любопитна статистика показва, че Лестър печели последните 8 мача, в които испанецът бележи, но гостите от Италия имаха други планове.

През второто полувреме, отново след 9 минути игра, “лисиците” стигнаха до гол, но попадението на Патсон Дака бе отменено, заради спорна засада.

В 63-ата минута домакините удвоиха преднината си успешно. Харви Барнс се разписа, след извеждащ пас на Келеши Ихеаначо, като тук съмнения за засада нямаше.

Само 4 минути по-късно неаполитанци върнаха едно попадение. Виктор Осимен прехвърли Каспер Шмайхел с прецизно изпълнение.

Атаките на гостите зачестиха и в 87-ата минута изравниха резултата. Голмайстор отново бе Виктор Осимен, който засече с глава центриране на Матео Политано.

В добавеното време от срещата Вилфред Ндиди бе изгонен след втори жълт картон заради нарушение срещу Адам Унас.

В другия мач от групата Легия Варшава победи като гост Спартак Москва с 1:0.