Виктория Томова не успя да се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Страсбург

виктория томова успя класира четвъртфиналите тенис турнира страсбург
Снимка: БФ тенис
14:26, 24.05.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Първата ракета на България при жените Виктория Томова загуби във втория кръг на тенис турнира в Страсбург с награден фонд 259 303 долара. Томова, която в понеделник зае 71-а позиция в световната ранлиста, загуби от седмата поставена Лорън Дейвис от САЩ с 4:6, 6:3, 1:6 след 2 часа игра.

Българката поведе с 2:0 в първия сет, но допусна изравняване, а при 4:4 отстъпи във втори сервис гейм и 58-ата в света американка спечели с 6:4. Виктория Томова бе категорична във втората части и изравни, но в решителния трети сет допусна пасив от 0:3 и успя да спечели само един гейм.

Лорън Дейвис се класира за четвъртфиналите и за втори път в рамките на месец отстранява Томова след като в началото на май я надигра и във втория кръг на турнира на клей от сериите УТА 125 в Реус (Испания) отново в три сета.

Четвъртата поставена американка Бернарда Пера ще играе на четвъртфиналите. 28-годишната Пера отстрани във втория кръг Кимбърли Бирел (Австралия) с 6:4, 6:4 след час и 40 минути игра. В спор за място на полуфиналите тя ще срещне французойката Клара Бюрел, която се справи с представителката на Естония Кая Канепи със 7:5, 7:6(0).

За четвъртфиналите се класираха още американката Ема Наваро и рускинята Анна Блинкова. Наваро елиминира осмата в схемата Джил Тайхман (Швейцария) след обрат с 2:6, 6:3, 6:2.

Българските гимнастици с много добри подиум тренировки преди Световната купа във Варна
Наследник на волейболната фамилия Златанови бе избран за MVP в Италия за момчета U15