Виктория Томова отпадна на старта в Германия

18:38, 15.02.2022
безапелационна виктория томова класира основната схема australian open
Снимка:

Първата ракета на България при дамите Виктория Томова загуби още в откриващия си мач на турнира с награден фонд 60 хиляди долара в германския град Алтенкирхен.

26-годишната софиянка, поставена под №2, отстъпи с 3:6, 6:4, 4:6 на Йоана Цугер от Швейцария.

В първия сет швейцарката реализира три пробива по пътя си към успеха срещу само един на сметката на Томова, за да затвори първата част след 6:3.

Българката обаче отговори подобаващо и проби още в откриващия гейм на втория сет и до края не изпусна преднината си, за да изпрати двубоя в решителна трета част.

В нея Цугер взе ранен аванс от 4:1, но Томова се пребори и успя да се върне в битката за спечелване на мача, изравнявайки резултата при 4:4. За съжаление, сервирайки за оставане в срещата в десетия гейм, Томова допусна фатален пробив и по този начин трябваше да преглътне поражението.

За българската тенисистка това беше трета поредно поражение във всички турнири, като любопитното за нея през този сезон е, че всичките ѝ победи дойдоха в квалификациите на Australian Open.