Виктория Томова се завърна в топ 100 на световната ранглиста

09:46, 13.02.2023
Чете се за: 01:47 мин.
виктория томова завърна топ 100 световната ранглиста

Първата ни ракета в женския тенис Виктория Томова се завърна в топ 100 на световната ранглиста на WTA и от началото на тази седмица заема именно 100-то място в подреждането.

В момента 27-годишната софиянка се намира в Доха, Катар, където се бори да попадне в основната схема на турнира от сериите WTA 500.

Най-добрата ни тенисистка вече записа два успеха в квалификациите, а по-късно днес ще излезе за решителния си двубой от пресявките срещу американката Медисън Бренгъл.

Междувременно втората ни ракета Гергана Топалова се изкачи с пет места до №324 в подреждането. През миналата седмица 22-годишната тенисистка плануваше да играе на турнир от веригата на ITF в Анталия, Турция, но надпреварата беше отменен след опустошителните земетресения, които разтърсиха южната ни съседка и Сирия и взеха живота на над 30 000 души.

В първите 500 през тази седмица има още две българки - Изабелла Шиникова (№404) и Джулия Терзийска (№465).

На върха промени няма, като лидерка продължава да бъде Ига Швьонтек пред Арина Сабаленка и Онс Жабур.

България завърши на второ място в класирането по медали на Европейската купа по кикбокс в Хърватия