Волейболистите до 17 години ще играят за пето място на ЕвроВолей

волейболистите години играят пето евроволей
23:11, 17.07.2021
Чете се за: 02:47 мин.

Националният отбор на България за юноши под 17 години ще играе за пето място на Европейското първенство по волейбол в Тирана (Албания). Малките „лъвчета“ победиха Латвия с 3:1 (26:24, 30:28, 19:25, 25:22) в полуфинален мач за разпределение на местата от пета до осма позиция.

Така, след като не успяха да се класират за финалната четворка, волейболистите на Виктор Карагьозов ще се борят за максимално близко присъствие до най-добрите отбори в Европа. В двубоя за петата позиция те ще се изправят срещу Сърбия, която надигра Белгия с 3:2 гейма в първата полуфинална среща от втората четворка.

Последната битка е на 18 юли, неделя, от 16:30 часа.

Родните представители отбелязаха страхотен мач, изпълнен със сърцата игра и воля за победа. Латвия бе достоен опонент, като се получи изключително оспорван двубой с много инфарктни моменти и интрига докрай. Нашите момчета обаче устояха на всички трудности и не позволиха на съперника да вкара мача в тайбрек.

В първите две части играта бе точка за точка, като българите се наложиха в решаващите моменти. След равенството 24:24 националите ни запазиха психическа устойчивост и ги взеха след много борба.

Авансът от 2:0 обаче не пречупи латвийците и те се надигнаха с пълна сила в третата част, като поеха водачеството и започнаха да диктуват играта. Състезателите ни не успяха да излязат от ролята на догонващи и съперникът спечели гейма, като се върна в играта.

Успехът окуражи латвийците и четвъртата част отново бе равностойна, като съперникът дори поведе с 20:18. Националите ни обаче не се огънаха и се показаха като истински лъвове. В трудния момент те намериха сили за обрат. Равенството дойде при 20:20 и продължи до 22:22. След това с отлични изяви на блок нашите поведоха с 24:22, а успешна атака на Георги Бъчваров сложи финалния акорд в мача. България спечели след 112 минути игра.

Най-резултатен бе Александър Къндев с 16 точки (2 блокади), Георги Бъчваров се разписа с 15 точки (2 аса, 3 блокади). Константин Козелов добави 14 точки (6 блокади). За съперника Кристианс Фокеротс бе реализатор в мача с 27 точки (2 аса, 5 блокади).

Александър Донски се класира за втория кръг в Пособланко
23:52, 16.07.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Поредно признание: Геният Ямал с най-добър гол на Евро 2024 (ВИДЕО)
23:28, 16.07.2024
Националките по футбол без шанс за класиране на Евро 2025
23:00, 16.07.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Динамо Минск чака Лудогорец в следващия кръг на Шампионска лига
22:40, 16.07.2024
28 състезатели ще представляват България на световното първенство по кану - каяк в Пловдив
22:01, 16.07.2024
Чете се за: 01:05 мин.