Волейболистките на Дея спорт записаха четвърта победа

Дея е на пета позиция в класирането с 12 точки.

волейболистките дея спорт записаха четвърта победа
от БНТ , Източник: bgvolleyball.com
23:28, 25.02.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Волейболистките на Дея спорт (Бургас) постигнаха четвърта победа в първенството при жените. Воденият от Антон Петров тим надделя като домакин над Хектор с 3:2 (25:18, 24:26, 25:23, 21:25, 15:8) в мач от 11-и кръг.

Дея е на пета позиция в класирането с 12 точки (4 победи, 7 загуби), Хектор е седми с 6 точки (1 победа, 10 загуби).

Бургазлийки стартираха ударно - с 4:0, след което продължиха да диктуват положението и поведоха в мача. Във втората част играта бе равностойна, след което момичетата на Антон Петров отново взеха инициативата. След средата обаче гостуващият тим взе нещата в свои ръце, и въпреки опитите на домакините да се върнат в гейма, успяха да спечелят частта и да изравнят резултата.

След като двата тима вървяха точка за точка в началото на третия гейм, бургаските състезателки оформиха преднина, която постепенно бе стопена от противника. Дея си върна водачеството, след което интригата се завърза отново в ключовите моменти. Домакините обаче устояха и взеха аванс в мача след 25:23.

Състезателките на Антон Петров имаха сериозна преднина и в решаващия четвърти гейм (19:11 и 20:12), но допуснаха серия на съперника (20:19), след която постепенно се стигна и до равенство (21:21) и обрат (25:21).

В тайбрека доминацията на волейболистките на Дея бе пълна и те се поздравиха с победата след 15:8 и крайното 3:2 гейма.

Олимпик Марсилия с изразителна победа над Монпелие във френската Лига 1
Аугсбург спечели домакинска победа над Фрайбург след обрат през второто полувреме